Новини

З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 5 тисяч вибухонебезпечних предметів

March 20, 2019

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку 2019 року станом на 19 березня піротехніки ДСНС вже знищили 5 тис. 430 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 48 авіаційних бомб.

Навесні кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зростає, адже саме у цей період люди масово починають наводити лад на своїх земельних ділянках.

Зокрема, 18 березня на Чернігівщині,фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС в області було вилучено та знищено у встановленому порядку артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни. Вибухонебезпечний предмет на відкритій території біля с. Виблі Куликівського району напередодні виявив місцевий мешканець, який одразу ж викликав рятувальників та правоохоронців.

Фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирської областіцього дня також проводили роботи зі знищення 40 боєприпасів часів минулих війн, знайдених поблизу с. Кам’янка Житомирського району. До рятувальників звернулися поліцейські, які повідомили, що місцеві мешканці знайшли вибухонебезпечний предмет у заглибленні на відкритій місцевості. Під час проведення обстеження прилеглої території піротехніки знайшли ще 39 аналогічних боєприпасів. Всі вони
ідентифіковані як артилерійські снаряди калібром 45 мм.

Також небезпечні залишки минулого часто виявляють і під час будівельних робіт.

Так, 18 березня уКиєві,на території будівництва у Голосіївському районі міста, робітниками було виявлено артилерійський снаряд калібром 122 мм. Окрім того, у лісі в районі Пущі-Водиці, що в Оболонському районі столиці було знайдено артилерійський снаряд калібром 50 мм. Всі виявлені вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни. Групою піротехнічних робіт Мобільного рятувального центру ДСНС України усі знахідки було вилучено та знищено

Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Донеччині впродовж 18 березня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 12,7 га місцевості, де виявлено та вилучено 51 одиницю ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

 • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
 • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
 • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
 • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
 • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте,що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

У Маріуполі піротехніки ДСНС вилучили та знищили фрагмент мінометної міни

March 19, 2019

14 березня на телефон Служби порятунку «101» надійшло повідомлення
від мешканця міста Маріуполь про те, що на вул. Шмідта під деревом
знаходиться підозрілий предмет, ззовні схожий на боєприпас.

На місце події були направлені піротехніки Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Вони встановили, що знайдений предмет – це фрагмент мінометної міни калібром 82 мм. Фахівці піротехнічних робіт вилучили та знищили встановленим способом небезпечну знахідку.

Від Головного управління залучалось 5 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки.

Рятувальники Донеччини звертаються до громадян! При виявленні підозрілих предметів негайно відійдіть на безпечну відстань та викликайте Службу порятунку «101»! Боєприпаси становлять смертельну загрозу для життя людини!

ГУ ДСНС України у Донецькій області

м. Дружківка: рятувальники нагадали громадянам, що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів

March 19, 2019

Проте, що знайдений під час прогулянки в лісі незнайомий металевий предмет може бути смертельно небезпечним, повинен знати кожен громадянин. На Донеччині все ще продовжують знаходити сотні боєприпасів часів Другої Світової війни. Також, не менш небезпечними є і сучасні снаряди. Для того, щоб максимально мінімізувати можливі нещасні випадки через порушення правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, представники ДСНС проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Зокрема,13 березня співробітники 45-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Донецькій області провели профілактичні бесіди із мешканцями м. Дружківка. Рятувальники розповіли громадянам, які існують види боєприпасів та як можна їх розпізнати. Також, фахівці Служби порятунку зазначили, що розбирати ВНП категорично заборонено, адже детонація навіть найменшої гранати призводить до смертельних випадків. Рятувальники закликали мешканців міста при виявлення підозрілих, незнайомих предметів негайно викликати фахівців Служби порятунку за номером «101» або «102». Для кращого засвоєння інформації представники ДСНС надали громадянам тематичні листівки.

ГУ ДСНС України у Донецькій області

З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 4 тисячі вибухонебезпечних предметів

March 19, 2019

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку 2019 року станом на 13 березня піротехніки ДСНС вже знищили 4 тис. 745 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 45 авіаційних бомб.

Навесні кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зростає, адже саме у цей період люди масово починають наводити лад на своїх земельних ділянках.

Зокрема на Чернігівщині,у лісовому масиві поблизу районного центру мешканці с. Сновськ виявили 10 вибухонебезпечних предметів. Про це люди повідомили рятувальників. Сапери групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС в області визначили, що це мінометні міни калібром 82 мм часів Другої світової війни. Під час обстеження прилеглої території рятувальники додатково виявили ще арсенал небезпечних предметів, зокрема 22 мінометні міни того ж калібру, що знаходились у металевих валізах. Боєприпаси у встановленому порядку були вивезені у безпечне місце та знищені.

У свою чергу, 12 березня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирськоїобласті знищила 4 артснаряди часів минулих війн, що були виявлені напередодні в населених пунктах Малинського району. Один
вибухонебезпечний предмет виявили місцеві мешканці на полі поблизу села Нянівка. Ще три артснаряди знайшли лісники у лісосмузі поблизу села Українка.

Фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області цими днями також проводили роботи зі знищення 2 боєприпасів часів минулих світових війн. Один вибухонебезпечний предмет було виявлено місцевими мешканцями у с. Магала Новоселицького району. Під час огляду знахідки піротехніками було встановлено, що це 1 артилерійський снаряд калібру 76 мм часів І Світової війни. Інший боєприпас – ручну гранату РГД-5 часів ІІ Світової війни – було знайдено місцевими мешканцями у Чернівцях на вул. О. Вільшини, а саме на березі річки Прут. Обидва боєприпаси було вилучено та знищено у встановленому порядку.

Цього ж тижня піротехніки 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України знищили 2 одиниці 76-мм артилерійських пострілів, знайдених у лісовому масиві села Довгомостиська Мостиського району Львівської області.

Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Донеччині впродовж 12 березня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 6,6 га місцевості, де виявлено та вилучено 30 одиниць ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

 • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
 • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
 • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
 • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
 • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте, що у разі
виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про
це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися
самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

ФОТОАЛЬБОМ

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Під час візиту до м. Маріуполь губернатор Донеччини нагородив цінними подарунками піротехніків ДСНС

March 13, 2019

Щодня піротехнічні групи ДСНС України проводять роботи з обстеження території та очищення її від вибухонебезпечних предметів минулих війн та сучасних боєприпасів. Щодоби піротехніки отримують десятки заявок на вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Робота піротехніка напрочуд складна та напружена, вона вимагає постійної зосередженості та сконцентрованості. Адже лише один хибний крок може вартувати саперу життя. Особливо на Донеччині, де вже кілька років не припиняються бойові дії, труд піротехніків заслуговує на визнання.

22 лютого під ча візиту до м. Маріуполь Голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць завітав до Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Губернатор області нагородив цінними подарунками піротехніків Головногоуправління. Так, лейтенант служби цивільного захисту Владислав Курилов, старший сержант служби цивільного захисту Микола Линцов та сержант служби цивільного захисту Артем Меленчук отримали цінні подарунки – годинники. Піротехніки виконують надскладну роботу в умовах підвищеної небезпеки – вони залучаються до проведення піротехнічних робіт біля лінії розмежування. На жаль, інколи трапляються трагічні випадки, які вкотре свідчать про складність та важливість праці саперів.

На Донеччині пройшов круглий стіл щодо інформування молоді про мінну небезпеку

March 13, 2019

Найнадійніша зброя у боротьбі із зростаючою кількістю нещасних
випадків від мін – це поінформованість. Кожна людина, яка проживає в
Україні, повинна знати, як треба поводитись на територіях, що
постраждали під час конфлікту, де можуть бути вибухонебезпечні пристрої,та оминала небезпечні місця.

13 березня у м. Краматорськ Донецької області відбувся круглий стіл
за участю представників міжнародної організацій: Данської Ради у справах біженців / Данської Групи з розмінування (DRC-DDG Ukraine), Дитячого фонду ООН (UNICEF), та Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, представників Донецької обласної державної адміністрації та Міністерства тимчасово окупованих територій та ВПО. У заході також взяли участь і представники Головного управління ДСНС України у Донецькій області.

Метою зустрічі було підведення результатів проекту Молодь,
що перебуває під найбільшою загрозою від наземних мін та інших
вибухонебезпечних залишків війни на підконтрольній та непідконтрольній
територіях України». Даний проект був впроваджений представниками
Данської Ради у справах біженців / Данської Групи з розмінування
(DRC-DDG Ukraine) та Дитячого фонду ООН (UNICEF) на території Донецької та Луганської областей.

Присутні обговорили інформування про небезпеку мін та вибухових предметів, яка проводиться у зоні конфлікту. Захід надав чудову можливість ефективно скоординувати діяльність урядових та неурядових організацій з інформування про мінну небезпеку у молодіжному середовищі.

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Протягом вихідних на Донеччині піротехніки вилучили та знищили 94 вибухонебезпечних предметів

March 13, 2019

Піротехнічні розрахунки ДСНС України щодня проводять роботи щодо
очищення території Донецької області від вибухонебезпечних предметів.

Так, протягом минулих вихідних, 09-10 березня, фахівцями
піротехнічних робіт було вилучено та знищено 94  вибухонебезпечних
предметів. Також, була обстежена територія на загальній площі 12,4 га.

Фахівці Служби порятунку звертаються до громадян! При виявленні підозрілих предметів потрібно негайно відійти на безпечну відстань та повідомити про небезпечну знахідку за телефоном «101»!

ГУ ДСНС України у Донецькій області

На Донеччині були проведені додаткові заняття з особовим складом, відповідальним за ідентифікацію вибухонебезпечних предметів

March 13, 2019

Щоразу, коли на телефон Служби порятунку «101» надходить повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів,першими на місце події виїжджають ідентифікатори. Це рятувальники, які пройшли спеціальне навчання, та повинні визначити, чи є знайдений предмет вибухонебезпечним чи ні. Однак у зв’язку з тим, що зброя та боєприпаси, що їх використовують під час бойових дій, постійно змінюється та модернізується, існує потреба у поглибленні знань
ідентифікаторів.

Протягом тижня на Донеччині були проведені додаткові заняття з особовим складом, відповідальним за ідентифікацію вибухонебезпечних предметів. Під час занять говорили про правила безпеки під час проведення ідентифікації, порядок та послідовність дій посадових осіб структурних та підпорядкованих підрозділів Головного управління при надходженні повідомлення про виявлення ВНП. Також, увага учасників навчання була акцентована на необхідності неухильно дотримуватися інструкцій дій та не порушувати правила безпеки. Адже лише один хибний крок може вартувати людині життя.

ГУ ДСНС України у Донецькій області

З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 4 тисячі вибухонебезпечних предметів

March 13, 2019

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку 2019 року піротехніки ДСНС вже знищили 3 тис. 977 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 39 авіаційних бомб.

Навесні кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зростає, адже саме у цей період люди починають впорядковувати територію своїх домогосподарств після зими.

Зокрема, 4 березня групою піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України у Вінницькій област знищено артснаряд калібром 76 мм в с. Сміла Хмільницького району, виявлений на території одного із приватних домогосподарств на вул. 1-го Травня. Цього ж дня було знищено ще один
вибухонебезпечний предмет, а саме 76-міліметровий артснаряд часів Другої світової війни, який був виявлений 3 березня напередодні на березі р. Десна в с. Сосонка Вінницького району.

Водночас Житомирщині 4 березня,піротехніки ДСНС знищили 8 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Повідомлення про виявлення підозрілих знахідок надійшло із двох районів області. Перший виклик зафіксовано у с. Дубовець Житомирського району. Там працівники залізниці здійснювали плановий обхід території і в канаві поблизу рейкових колій помітили великий металевий предмет. Про це вони сповістили рятувальників. Фахівці ДСНС, які прибули до місця виклику, ідентифікували знахідку як 50-кілограмову авіаційну бомбу часів
минулих війн. Того ж дня до Служби порятунку зателефонували з с.
Яструбенька Брусилівського району. Там селянин під час земельних робіт
на полі виорав трактором 7 боєприпасів. З’ясувалось, що це мінометні
міни калібром 82 мм часів минулих війн. Усі виявлені вибухонебезпечні
предмети знищено на полігоні шляхом підриву.

Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 4 березня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 1 га місцевості, де виявлено та вилучено 1 артилерійський снаряд.

У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 6,89 га території, де виявили 32 одиниці ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державнаслужба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з
вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

 • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
 • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
 • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
 • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
 • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Маріуполі піротехніки ДСНС проводять з дітьми мікрорайону «Східний» уроки з мінної безпеки (ВІДЕО)

March 13, 2019

З метою мінімізації страшних випадків та травмування дітей від вибухонебезпечних предметів рятувальники Головного управління ДСНС
України у Донецькій області регулярно проводять профілактичну роботу.

Так, 28 лютого піротехніки Головного управління провели уроки з мінної безпеки у загальноосвітній школі №5, що знаходиться у мікрорайоні «Східний» у місті Маріуполь.

Піротехніки розповіли підростаючому поколінню, які боєприпаси можна
виявити на території нашої області, чим вибухові знахідки різняться та
чим небезпечні. Свою розповідь рятувальники доповнювали наглядною демонстрацією, адже для дітей були підготовлені зразки вибухонебезпечних предметів. Співробітники Служби порятунку зауважили, що «випадкова зустріч» із вибухонебезпечними предметами може статися будь-де й на вулицях міста.

Піротехніки ДСНС нагадали дітям головне правило, що помітивши невідомий, підозрілий або вибухонебезпечний предмет – у жодному разі не можна його торкатися, переносити або розбирати. Необхідно негайно
повідомити Службу порятунку “101”. Також під час бесіди школярам роздал інформаційні листівки.

https://youtu.be/uIjL1fGIy5g

ГУ ДСНС України у Донецькій області

« Page 1 »